YILMAZ SRC KURSU

SRC BELGEN İLE TRAFİKTE KAFAN RAHAT OLSUN

Tel

+90(212) 446 07 47

E-posta

yilmazegitim@hotmail.com

Önemli Sayfalar

Src Belgesini Kimler Verir?

SRC Belgesi Hangi Kurumdan Alınır?

Src Belgesini MEB’dan yetki almış olan kurum ve kuruluşlar verir. Denetimlerini de  yine MEB’a bağlı taşra kuruluşları yani ilçe ME müdürlükleri tarafından yapılır. Kurumumuzda MEB tarafından yetkilendirilmiştir.

  • 01/01/2017 tarihi itibariyle MEB ve UAB arasında yapılan protokol gereği SRC belgesi eğitimi verme, denetleme ve tüm işleyişleri MEB’a devredilmiştir. Ancak SRC belgesini kim verir sorusuna gelince, SRC belgesi sınavından başarılı olan adayların kartları yine ulaştırma bakanlığı tarafından verilmeye devam etmektedir. Aday sınavda başarılı olduktan sonra 29 TL. kart ücretini Halk Bankası şubelerine yatırarak işlemini tamamlar. Kart ücretini yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden belgesi tescil edilmiş olup, gerektiğinde yol denetimi yapan kamu kuruluşlarının personelleri tarafından sorgulanabilir. Trafikte ticari araç kullanan sürücüler bundan sonra mesleğini icra edebilirler.

Src Belgesi Eğitimini Kimler Verir?

  • SRC Belgesini SRC kursları verir. Ancak SRC kursu yetkilendirme işini MEB tarafından yürütülür. Yetki alarak SRC belgesi veren kursların listesini görmek için bakanlığın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

ŞİMDİ Ara

× ŞİMDİ YAZ