fbpx
tr

Src Belgesini Kimler Verir?

Src Belgesini Kimler Verir?

SRC Belgesi Hangi Kurumdan Alınır?

Src Belgesini Milli Eğitim Bakanlığından yetki almış olan kurum ve kuruluşlar verir. Denetimlerini de  yine Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra kuruluşları yani ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılır. Kurumumuzda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

  • 01/01/2017 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği SRC belgesi eğitimi verme, denetleme ve tüm işleyişleri Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. Ancak SRC belgesini kim verir sorusuna gelince, SRC belgesi sınavından başarılı olan adayların kartları yine ulaştırma bakanlığı tarafından verilmeye devam etmektedir. Aday sınavda başarılı olduktan sonra 29 TL. kart ücretini Halk Bankası şubelerine yatırarak işlemini tamamlar. Kart ücretini yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden belgesi tescil edilmiş olup, gerektiğinde yol denetimi yapan kamu kuruluşlarının personelleri tarafından sorgulanabilir. Trafikte ticari araç kullanan sürücüler bundan sonra mesleğini icra edebilirler.

Src Belgesi Eğitimini Kimler Verir?

  • SRC Belgesini SRC kursları verir. Ancak SRC kursu yetkilendirme işini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülür. Yetki alarak SRC belgesi veren kursların listesini görmek için bakanlığın sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Whatsapp
Yılmaz SRC Kursu
Yılmaz SRC Kursu
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?