YILMAZ SRC KURSU

SRC BELGEN İLE TRAFİKTE KAFAN RAHAT OLSUN

Tel

+90(212) 446 07 47

E-posta

yilmazegitim@hotmail.com

Önemli Sayfalar

ODY ve ÜDY Belgeleri Nasıl Alınır ?

Günümüzde şirketlerin ya da firmaların üst düzey yönetici ihtiyacı oldukça artmaktadır. Bu pozisyon için deneyim her ne kadar önemli olsa da öncelik her zaman eğitimdedir. Üst düzey yönetici olanların belli konulara hakim olmaları ve işleri daha kontrollü bir biçimde sürdürmeleri gerekmektedir. Elbette ki tüm bunlar için de belli düzeyde bir eğitime sahip olmak da gereklidir. İşte bunun için ÜDY eğitim programına dahil olmakta büyük yarar bulunuyor.

ÜDY Belgesi Nasıl Alınır?

Rekabet gücünün giderek hız kazandığı günümüzde firmaların bu rekabet içerisinde varlık gösterebilmesi için mutlaka güçlü ve kaliteli yöneticiler ile çalışmalarını devam ettirmeleri gerekir. Bu durumda üst düzey yönetici adaylarında ÜDY belgesi şartı sık sık ön plana çıkmaktadır. Üst düzey yönetici eğitimi ile adaylara strateji geliştirme ve analiz yapabilme kabiliyeti kazandırılmaktadır.

ÜDY belgesinin çeşitleri bulunmaktadır. Kişiler hangi sektörde varlık göstermek istiyor ise seçimlerini de o yönde şekillendirmek durumundadır. Üst düzey yönetici belgesi almak isteyenler için hizmet vermekte olan firmamız kursiyerlerimize büyük kolaylıklar sağlamaktadır.


Kursa kayıt yaptıranların ev ortamında dahi rahat çalışabilecekleri bir panel oluşturulmuştur. Bu sayede sadece kursta değil istediğiniz her yerde rahatlıkla çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz.
Kursumuz ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren sınav işlemleriniz ile sizin adınıza ilgilenecek olan bir eğitim danışmanına da sahip olacaksınız. Bu sayede aklınıza takılmış olan soru işaretleri de eğitim danışmanınız ile rahatlıkla ortadan kaldıra bileceksiniz.

Kursumuz tarafından size sunulacak olan eğitim kitapçığı sayesinde de çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Sınavda toplamda 40 soru sorulmaktadır. 100 tam puan üzerinden alınacak olan 70 baraj puanı ile yeterliliğinizi kanıtlamış olursunuz. Sınav sonuçlarını Ulaştırma Bakanlığının Mesleki Yeterlilik Belgelerinin sorgulandığı ekran üzerinden kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür.


ODY Belgesi Nedir?


ODY belgesinin açılımı ise Orta Düzey Yöneticidir. Bir firmada şef uzman hatta kısım amiri olmak için aranan şartlardan biri ise ODY belgesi olmasıdır. Bu belgeye sahip olmak isteyen kişilerin en az lise mezunu olmaları şartı bulunmaktadır.

Kursa kaydını gerçekleştiren kişilerin derslere katılması da zorunludur. Bunun yanı sıra kursiyerlerin %20 oranında bir devamsızlık hakları bulunmaktadır. ODY belgesi için açılan kurslar da yine ÜDY belgesinde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Fakat hepsi için de başvuru evrakları aynıdır. Bunun dışında ise ODY belgesinde ders saatleri değişiklik gösterse de en çok 100 saatlik bir ders sayısı bulunuyor. Eğitimler sonrasında yapılacak olan sınavdan 70 puan almış olmak başarılı olduğunuzu ifade edecektir.

Karayolları Yönetmeliği çerçevesinde bu belgeler zorunlu hale getirilmiştir. Bu alanda faaliyet gösteren firmaların yöneticileri ÜDY ya da ODY belgesine sahip olmak durumundadır. Eşya taşımacılığı ya da yolcu taşımacılığına göre alınacak olan sertifika yani belge çeşitleri de değişiklik gösterecektir. Belgeyi almaya hak kazananların sertifikası kursumuz tarafından adreslerine postalanır.

Kaç çeşit yönetici belgesi vardır?

Üst düzey ve orta düzey yönetici eğitimleri dört farklı başlık altında toplanırlar. Bunlar sırasıyla;

Üst Düzey Yönetici Belgeleri

Orta Düzey Yönetici Belgeleri

İlgili Yazılar

ŞİMDİ Ara

× ŞİMDİ YAZ